Wyjątkowa szkoła pływania w Poznaniu

Gwiazdowski Szkoła Pływania powstała z pasji do nauczania tego wyjątkowego sportu. Pływanie należy do najlepszych form aktywności fizycznej. Doskonale wpływa na rozwój dzieci i młodzieży (zarówno fizyczny jak i psychiczny), poprawia koordynację ruchową, koryguje wady postawy, wzmacnia układ krążenia i oddechowy.

Naukę pływania w naszej szkole w Poznaniu rozpoczynamy już od 5. roku życia. Małe grupy pozwalają instruktorowi na wnikliwą obserwację wszystkich uczniów i indywidualne podejście do każdego z nich. Uczymy pływać dzieci i młodzież na wszystkich poziomach zaawansowania. Zachęcamy do zapisania dzieci już od 5-6 roku życia i umożliwienie im przejścia przez wszystkie poziomy nauki w ramach naszego autorskiego programu nauczania pływania.

Współpracujemy tylko z doświadczonymi instruktorami pływania, którzy nie tylko posiadają odpowiednie kwalifikacje, ale także, a może przede wszystkim, kochają pracę z dziećmi i młodzieżą. Dzięki temu nauka pływania w naszej szkole to przyjemność dla wszystkich uczniów!

Naukę pływania prowadzimy na nowoczesnych obiektach. Obecnie są to dwa baseny w Poznaniu: Pływalnia Miejska Atlantis oraz Pływalnia Uniwersytecka UAM (Morasko). W naszych zajęciach mogą uczestniczyć dzieci i młodzież z obrębu całego Poznania.

Instruktorzy

Dawid Gwiazdowski

Założyciel szkoły, instruktor

Absolwent AWF w Poznaniu na kierunkach Sport oraz Wychowanie fizyczne (specjalność trenerska). Trener pływania klasy II, Starszy Ratownik Wodny, Ratownik Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, Płetwonurek KDP/CMAS * (P1), żeglarz jachtowy PZŻ i starszy sternik motorowodny PZMiNW.

Uczy pływać dzieci i dorosłych już ponad 8 lat! Pracuje również ze sportowcami w zakresie doskonalenia techniki pływackiej, a także prowadzi treningi personalne i ogólnorozwojowe zajęcia  ruchowe w przedszkolu. Praca z najmłodszymi, a przede wszystkim nauka pływania dzieci i młodzieży to jego prawdziwa pasja.

Nasz autorski program przygotował w oparciu o „Ogólnopolski Program Nauczania Pływania” zatwierdzony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Jacek Kaszkowiak

Instruktor

Absolwent AWF w Poznaniu na kierunkach Wychowanie fizyczne oraz Turystyka i rekreacja. Trener pływania klasy II, instruktor Aqua Baby, Ratownik Wodny, Ratownik Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, Płetwonurek KDP/CMAS * (P1) oraz PADI OWD, AOWD i Rescue Diver, żeglarz jachtowy PZŻ.

Poza prowadzeniem zajęć w naszej szkole, w roku szkolnym pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego w szkole podstawowej, a latem jako wychowawca kolonijny i kierownik wypoczynku, więc praca z dziećmi to jego codzienność. Pasjonat sportów wodnych.

W naszej szkole prowadzi zajęcia z nauki i doskonalenia pływania, w tym również zajęcia z najmłodszymi, czyli te oswajające z wodą.

Rafał Stefański

Instruktor

Student AWF w Poznaniu. Instruktor sportu – pływanie, instruktor SpinningR, instruktor blackroll.

Ze sportem związany od 8. roku życia, na początku z pływaniem, a potem przez większość czasu z triathlonem. Były członek kadry narodowej juniorów w triathlonie, medalista mistrzostw Polski w pływaniu i triathlonie. Z pasją uczy pływać dzieci i młodzież. Od 3 lat doskonali swój warsztat prowadząc z sukcesami triathlonistów amatorów oraz grupy młodzieżowe.

W naszej szkole prowadzi kursy nauki i doskonalenia pływania, w tym również zajęcia z pływania sportowego.